Βόλος – Παναιτωλικός 3-1 : Ήττα από το πρώτο ημίχρονο – δύσκολη η παραμονή (video)

Ο Παναιτωλικός σε ματς που ήθελε διακαώς την νίκη και τους τρεις βαθμούς, βρέθηκε πίσω στο σκόρ από τον γηπεδούχο Βόλο με 2-0 από το 13ο λεπτό, μείωσε με πέναλτι του Βέργου, αλλά ακόμη ένα αμυντικό λάθος έφερε το 3-1 που εκτός από το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, αν και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Δέλλα, έχασε σωρεία ευκαιριών.

Η ήττα αυτή δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την παραμονή για τον Παναιτωλικό, ενώ κινδυνεύει σήμερα, με ενδεχόμενο θετικό αποτέλεσμα της Α.Ε.Λ. κόντρα στον Ατρόμητο, να βρεθεί ακόμα και στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Ο Ριένστρα με σουτ εκτός περιοχής έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ ο Βόλος διπλασίασε τα τέρματά του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπουένο στο 13ο λεπτό (παράβαση – χέρι του Ταχάρ).

Ο Παναιτωλικός μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βέργου στο 36′ (παράβαση – χέρι του Περέα) σε 2-1, όμως ο Βόλος σημείωσε και τρίτο τέρμα με τον Μήτογλου να εκτελεί τον Κνετ από κοντά στο 42ο λεπτό.

Ο Παναιτωλικός προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο, έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες με τον Ντάλσιο, τον Περέιρα, τον Βέργο που είχε και δοκάρι, όμως δεν κατάφερε να μειώσει το σκορ, με αποτέλεσμα να φύγει με σκυμμένο κεφάλι από το Πανθεσσαλικό.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης.