Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 0-3 (Τελικό)

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ!
Ο Ολυμπιακός επικράτησε 0-3 του Παναιτωλικού με τα γκολ των Μπρούμα, Βρουσάι και Σισέ. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για την εξέλιξη του αγώνα. Καλό βράδυ!

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων!

85′ ΓΚΟΛ! Ο Σισέ σκοράρει το 3ο τέρμα για την ομάδα του, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πέπε. Αδράνεια της άμυνας του Παναιτωλικού, τον άφησε μόνο του.
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 0-3

84′ Κεφαλιά του Γιάκολις, έπειτα από σέντρα του Μπαρμπόσα, η μπάλα θα περάσει άουτ.

83΄Εξαιρετική προσπάθεια του Ντάλσιο από τα αριστερά, έφερε τη μπάλα στο δεξί και σούταρε λίγο άουτ!

81′ Νέες διαμαρτυρίες των παικτών του Παναιτωλικού για πέναλτι. Φάνηκε να υπάρχει χτύπημα πάνω στον Μπαρμπόσα στην περιοχή του Ολυμπιακού. Ο διαιτητής άφησε το παιχνίδι.

79′ Έξω ο Ματσόλα – στη θέση του ο Μανθάτης. Απίστευτη ατυχία με τον Αργεντινό.

78′ Πρόβλημα με Ματσόλα – ο παίκτης φαίνεται να μη μπορεί να συνεχίσει

74′ Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό
Ντάλσιο και Αρσούρα αντί των Αριγίμπι και Τσιγγάρα

73′
Δύο τελευταίες αλλαγές για τον Ολυμπιακό
Λοβέρα και Κάιπερς αντί Βρουσάι και Σίλβα

72′ Κεφαλιά Ματσόλα έπειτα από τη σέντρα του Τζανακάκη, θα μπλοκάρει ο Κρίστινσον.

68′ Αλλαγή – Εκτός ο Χασάν, στη θέση του ο Σουντανί

65′ ΓΚΟΛ! Ο Ολυμπιακός φτάνει και σε δεύτερο τέρμα έπειτα από τη σέντρα από τα δεξιά του Ανδρούτσου, πρώτη κεφαλιά του Χασάν, αποκρούει ο Μελίσσας και στην επαναφορά, ο Βρουσάι με πλασέ , στέλνει τη μπάλα στον ουρανό των διχτύων για το 0-2!

60′ Αλλαγές – Σουρλής και Ραντζέλοβιτς αντί Μπουχαλάκη και του σκόρερ Μπρούμα

59′ Αλλαγές – Ντεμπούτο για τον Έλντερ Μπαρμπόσα, περνάει στη θέση του Άλβαρες. Ο Ματσόλα παίρνει τη θέση του Αζάντι.

56′ Παραμένει το 0-1, δύο αλλαγές ετοιμάζει ο Δέλλας.

50′ Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού και στην πορεία της φάσης το σουτ του Σίλβα θα περάσει άουτ.

49′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε επικίνδυνο σημείο – το κέρδισε ο Μπρούμα.

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ!
Ο Ολυμπιακός προηγείται με 0-1 του Παναιτωλικού απ’το 20ο λεπτό με το γκολ του Μπρούμα. Ο Παναιτωλικός ισορρόπησε στο τελευταίο δεκάλεπτο, προσπαθώντας κυρίως με τον Αριγίμπι από τα αριστερά. Επιστρέφουμε σε λίγο, με την εξέλιξη για το δεύτερο ημίχρονο.

41′ Τρομερή ενέργεια του Αριγίμπι απ’ τα αριστερά, κερδισμένο φάουλ σε καλό σημείο. Το εκτελεί ο Γιάκολις, βγάζει με τις γροθιές ο Κρίστινσον.

40′ Εντυπωσιακό ψαλιδάκι του Μαλή μες στην περιοχή του Ολυμπιακού, βγάζει ο Κρίστινσον, αλλά υπάρχει οφσάιντ.

38‘ Απειλεί ο Παναιτωλικός, σέντρα επικίνδυνη από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού με υπερένταση.

36′ Σουτ του Αζάντι έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κρίστινσον.

32′ Κυρίαρχος ο Ολυμπιακός, παίζει στο μισό γήπεδο τον Παναιτωλικό που προσπαθεί κυρίως με γεμίσματα απ’ την άμυνά του να φτάσει στα αντίπαλα καρέ χωρίς όμως αντίκρισμα.

24′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μπαλιά του Σίλβα στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, ο Μπρούμα πλάσαρε κι έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

22′ Πλασέ του Αριγίμπι έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα, ο Κρίστινσον.

20′ ΓΚΟΛ!! Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκόρ με ωραίο σουτ του Μπρούμα από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

17‘ Σουτ του Ανδρούτσου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μελίσσας.

14′ Διαμαρτυρίες του Παναιτωλικού για πέναλτι πάνω στον Περέιρα. Άφησε ο διαιτητής το παιχνίδι, στην πορεία το σουτ του Αζάντι, μπλόκαρε ο Κρίστινσον.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κάθετη μπαλιά εξαιρετική του Μπρούμα για τον Χασάν, ο Αιγύπτιος πλάσαρε πάνω στον Μελίσσα που κράτησε το μηδέν.

10‘ Καλή εικόνα παρουσιάζει ο Παναιτωλικός, δραστήριος ο Άλβαρες σε αυτά τα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης. Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να κυκλοφορήσει ορθολογικά τη μπάλα.

5′ Κεφαλιά του Αζάντι έπειτα από το κόρνερ του Γιάκολις, η μπάλα θα περάσει άουτ.

19.35
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες, παραμένει το 0-0. Κερδισμένο κόρνερ για τον Παναιτωλικό στο 5ο λεπτό.

19.30
ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ!

19.24

Θυμίζουμε τις δύο ενδεκάδες

Eνδεκάδα Παναιτωλικού :
Μελίσσας, Βάντερσον, Μαλής, Τζανακάκης, Περέιρα, Λιάβας, Τσιγγάρας, Άλβαρες, Αριγίμπι, Γιάκολις, Αζάντι

Ενδεκάδα Ολυμπιακού :
Kρίστινσον, Σισέ, Παπαδόπουλος, Ανδρούτσος, Χολέμπας, Πέπε, Μπουχαλάκης, Σίλβα, Βρουσάι, Μπρούμα, Χασάν

19.21

Αν και ανακοινώθηκε εχθές στην αποστολή, ο Τσότσαλιτς δεν βρίσκεται στον πάγκο του Παναιτωλικού. Αντιθέτως ο Έλντερ Μπαρμπόσα είναι στον πάγκο και αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής στο δεύτερο ημίχρονο.

19.18
Θυμίζουμε ότι εκτός αποστολής για τους ερυθρόλευκους έμειναν σήμερα 12 ποδοσφαιριστές. Ο λόγος για τους : Σα, Σεμέδο, Ραφίνια, Μπα, Ρεάμπτσιουκ, Καμαρά, Εμβιλά, Μασούρας, Φορτούνης, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί και Μπρούνο.

Για τον Παναιτωλικό εκτός αποστολής οι Ντίας, Ταχάρ, Μάζουρεκ, Βέργος, Μεντόσα και Καρασαλίδης.

19.12
Χωρίς VAR το αποψινό ματς , όπως και όλοι οι αγώνες της 6ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.

19.10
Διαιτητής της σημερινής συνάντησης είναι ο Κωνσταντίνος Τσέτσιλας της ΕΠΣ Γρεβενών. Βοηθοί του οι Αντώνιος Διπλάρης (Καρδίτσας) και Βασίλειος Μωϋσιάδης (ΕΠΣ Γρεβενών). Τέταρτος ορίστηκε ο Σπυρίδων Ζαμπάλας της ΕΠΣ Ηπείρου.

19.07
Στον πάγκο για τις δύο ομάδες

Παναιτωλικός –
Κνετ, Μεντίνα, Αρσούρα, Ματσόλα, Ντάλσιο, Μπαρμπόσα, Μανθάτης, Κωνσταντόπουλος, Σκόνδρας

Ολυμπιακός –
Τζολάκης, Σουντανί, Κάιπερς, Ντρέγκερ, Λοβέρα, Χριστοφιλόπουλος, Τσέλιος, Σουρλής, Ραντζέλοβιτς

19.05
ΟΙ ΔΥΟ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

18.55
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε ζωντανή εξέλιξη την αναμέτρηση Παναιτωλικός – Ολυμπιακός για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. Ο αγώνας ξεκινάει στις 19.30.