Ατρόμητος – Παναιτωλικός 2-2

Πολύτιμο βαθμό απέσπασε εχθές στο Περιστέρι η ομάδα του Παναιτωλικού με 2-2 απέναντι στον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική των play out, διατηρώντας παράλληλα το +1 από την τελευταία θέση και τον Πανιώνιο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο στο 18ο λεπτό και η ισοφάριση ήρθε στο 35′ με την όμορφη κεφαλιά του Μουνιέ, έπειτα από σέντρα του Τζανακάκη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι , με τον Λιάβα να ανατρέπει τον ΝτεΠό και τον διαιτητή Φωτιά να καταλογίζει την παράβαση. Ο Μανούσος στο 60ο λεπτό, ευστόχησε κάνοντας το 2-1.

Ο Παναιτωλικός δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και ισοφάρισε εκ νέου, με τον Ρόσα να εκτελεί κόρνερ και τον 17χρονο νεαρό Απόστολο Κωνσταντόπουλο να σκοράρει στην πρώτη του επαγγελματική συμμετοχή, με κοντινό σουτ στο 62′, πραγματοποιώντας ιδανικό ντεμπούτο. Το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε, με τον Παναιτωλικό να αγωνίζεται στη Νέα Σμύρνη την επόμενη αγωνιστική κόντρα στον Πανιώνιο, μία αναμέτρηση που θα κρίνει εν πολλοίς την παραμονή στη κατηγορία (Σάββατο 11/07 στις 19.15).

Οι ενδεκάδες
Ατρόμητος : Μανδάς, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Νάτσος (85′ Ούμπιδες), Μπουσουλάτζιτς, Ενσικουλού (66′ Βέλλιος), Ραμπέλο (85′ Γιακουμάκης), ΝτεΠό, Μανούσος (78′ Ανδρούτσος).

Παναιτωλικός : Φερνάντεθ, Κωνσταντόπουλος, Λιάβας, Τζανακάκης, Κέβιν (λ.τ. 26′ Παρράς), Ντάλσιο (66′ Ταχάρ), Ντίας (66′ Τσιγγάρας), Ρόσα (78′ Άλβαρες), Ντουάρτε, Μουνιέ, Μπαίροβιτς (78′ Αριγίμπι).

ΦΩΤΟ : ΔΕΡΒΙΣΗΣ