Ο Παναιτωλικός στην φάση των “16” του Κυπέλλου – Επικράτησε 1-2 της Παναχαϊκής στην Αγυιά

Με 1-2 επικράτησε ο Παναιτωλικός της Παναχαϊκής στην Αγυιά και προκρίθηκε στη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου προηγήθηκε με γκολ του Καρέλη στο 20ο λεπτό, ενώ η Πατρινή ομάδα ισοφάρισε με κοντινό πλασέ του Παπαχρονόπουλου στο 48ο λεπτό. Ο Παναιτωλικός βρήκε το γκολ της νίκης – πρόκρισης με εξαιρετική προσπάθεια και όμορφο τελείωμα του Νίκου Βέργου στο 74′ , παίκτης που είχε περάσει λίγο νωρίτερα ως αλλαγή στο ματς.

Επαγγελματική νίκη για τον Παναιτωλικό, που έχασε ωστόσο έναν ακόμα παίκτη με τραυματισμό, με τον Βργκότς που είχε περάσει ως αλλαγή στο 59′ να αποχωρεί δέκα λεπτά αργότερα και την θέση του να παίρνει ο Μαλής.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού :

Ροντρίγκες, Μπακαδήμας, Κορνέλιους, Αποστολάκης, Αντούνες, Τσιγγάρας, Φλόρες, Μόρσεϊ, Στάθης Μπελεβώνης, Ντουάρτε, Καρέλης

Αλλαγές :

59′ Λούι αντί Αποστολάκη, Βργκότς αντί Μπακαδήμα, 69′ Βέργος αντί Στάθη Μπελεβώνη, Μαλής αντί Βργκότς, 90′ Χρήστος Μπελεβώνης αντί Καρέλη