Ο.Φ.Η. – Παναιτωλικός 1-1

Ισόπαλος έληξε ο εκτός έδρας αγώνας του Παναιτωλικού κόντρα στον Ο.Φ.Η. με 1-1 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της SuperLeague Interwetten.

Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκόρ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάζουρεκ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (49′) , πέναλτι το οποίο κέρδισε με ατομική προσπάθεια ο Ματσόλα και χέρι του Βούρου. Οι Κρητικοί ισοφάρισαν με ωραίο σούτ του Νέιρα στο 60ο λεπτό , για να διαμορφωθεί το τελικό 1-1. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναιτωλικός για πρώτη φορά παίρνει θετικό αποτέλεσμα στο γήπεδο του Ο.Φ.Η. σε αγώνες της μεγάλης κατηγορίας, ενώ παράλληλα για πρώτη φορά σε αγώνα πρεμιέρας δε γνωρίζει την ήττα.

Παναιτωλικός : Kνετ, Καρασαλίδης, Λιάβας, Κωνσταντόπουλος, Βάντερσον, Τζανακάκης (72′ Nτουάρτε), Ντάλσιο, Τσιγγάρας (84′ Ταχάρ), Μάζουρεκ (84′ Μεντόσα), Ντίας, Ματσόλα (80′ Βέργος)