Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης 1-1

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο Παναιτωλικός με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης στο Αγρίνιο, για την 4η αγωνιστική των play out .

Ήταν ένα αποτέλεσμα που δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την παραμονή του στην κατηγορία με την βαθμολογία να έχει διαμορφωθεί ως εξής :
12) Ξάνθη 22
13) Παναιτωλικός 22
14) Πανιώνιος 21

Στα αγωνιστικά, το σκορ άνοιξε στο 11ο λεπτό ο Αστέρας Τρίπολης, με σουτ του Μουνάφο, ενώ ο Παναιτωλικός βρήκε το δρόμο προς την ισοφάριση στο 32′ με ωραία προσπάθεια και πλασέ του Αμπιόλα Ντάουντα έπειτα από κάθετη μπαλιά του Ρόσα, περνώντας μάλιστα τον τερματοφύλακα. Έτσι διαμορφώθηκε το 1-1, με τους Αρκάδες μάλιστα να έχουν πιο κλασικές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για δεύτερο τέρμα.

Την επόμενη (5η) αγωνιστική ο Παναιτωλικός θα αντιμετωπίσει στο Περιστέρι, τον Ατρόμητο.

Οι δύο ενδεκάδες :
Παναιτωλικός : Φερνάντεθ, Κέβιν, Μαλής, Τσιγγάρας (65′ Τζανακάκης), Λιάβας, Ντάλσιο, Ντίας, Ντουάρτε, Ρόσα (85′ Μιμίτο), Μουνιέ (74′ Λουσέρο), Ντάουντα (73′ Μπαίροβιτς) .

Αστέρας Τρίπολης : Παπαδόπουλος, Πασαλίδης, Αντζουλάς, Κώτσιρας, Τασουλής, Μουνάφο, Μπελόκ (46′ Μπόρχα Φερνάντεθ), Ντέλετιτς (88′ Αλάγκμπε), Λουίς Φερνάντεθ (46′ Ριέρα), Σίτο (65′ Τζίμας), Κρέσπι (81′ Αλί Μπάμπα) .

Φωτο : Δερβίσης