Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου : Νέο ατομικό ρεκόρ και τέταρτη θέση για τον Νίκο Σταμούλη

Μετά το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε ο Νίκος Σταμούλης στα 5000μ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στους εφήβους, το προηγούμενο Σαββατοκύριακο, μετείχε χθες στο κορυφαίο αθλητικό γεγονός του ελληνικού στίβου για φέτος, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών και Νέων που πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα με τη συμμετοχή των καλύτερων Ελλήνων δρομέων.

Ο αθλητής της ΓΕΑ έτρεξε στην κούρσα των 1500μ. , πετυχαίνοντας νέο ατομικό ρεκόρ με επίδοση 3’55” , τερματίζοντας στην τέταρτη θέση στους Άνδρες και στην τρίτη στην κατηγορία των Νέων Ανδρών.

Στο ίδιο αγώνισμα πήρε μέρος και ο Aγρινιώτης δρομέας, Θοδωρής Αρωνιάδας, ο οποίος κατέλαβε την έβδομη θέση στους Άνδρες και την έκτη στην κατηγορία των Νέων Ανδρών.