Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1 – 2

0

Νεότερη ενημέρωση: Με σκορ 1-2 έχασε ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο από τον ΠΑΟΚ
Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιτωλικός στάθηκε πολύ καλά απέναντι στον ΠΑΟΚ και δεν τον άφησε να κάνει ευκαιρίες ενώ είχε μια πολύ καλή στιγμή με τον Παουλο.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε αρκετά καλά για τον Παναιτωλικό αφπύ στο 55′ με πέναλτι του Μπαϊροβιτς μπήκε οδηγός του παιχνιδιού αλλά δεν τα κατάφερε μέχρι το τέλος.
Το σημείο κλειδί του παιχνιδιού ήταν η κλάση του Βιερίνια, ο οποίος 9 λεπτά μετά το γκόλ του Παναιτωλικού, με ένα μακρινό σουτ, έφερε την πλήρη ανατροπή πετυχαίνοντας το 1-1.
Ο Μάτος πέτυχε το δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟΚ στο 67.

Με την υποστήριξη μεγάλου αριθμού Αγρινιωτών φιλάθλων ο Παναιτωλικός αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο του Αγρινίου